Aksiyon Oyunları

Google Plus
Twitter sayfası
Youtube sayfası

Oyunlar > Aksiyon Oyunları

Teknolojinin ilerlemesi her anda kendini göstermektedir. İnternet üzerinden film izleme, uygulamaları indirme ve oyun oynama gibi birçok alternatif yer almaktadır. Bedava Aksiyon Oyunları, Macera Oyunları, Zeka Oyunları ve Dövüş Oyunları gibi oyun çeşitleri bulunmaktadır. Oyunlar bulundukları sistemde türlerine göre sınıflandırılmakta böylece kullanıcılar da rahat şekilde oyunlara ulaşılabilmektedir; ancak bu sınıflandırmalar esnasında oyun tarzlara dikkate alınarak yapıldığından tamamen kişi ve sitenin inisiyatifinde olmaktadır. Bu neden ile bazen yanlış kategorilere konulan oyunlar bulunmaktadır.

Aksiyon oyunları en genel tanımı ile aksiyon filmlerine denk düşen oyun tipleri olarak adlandırılmaktadır. Oyun, fazla hareket içermekte ve oyun içinde bol hız barındırmaktadır. Konu itibari ile savaş, şiddet, dövüş veya nişan özelliklerini içermektedir. Bu oyunlar insanları daha çok heyecanlandırmakta ve kişiyi farklı bir havaya sokmaktadır. Bu oyunların temelinde genellikle bir kahraman bulunmakta ve bu kahraman bir silahı, arabayı veya herhangi bir nesneyi kontrol etmektedir. Kahramanın belli sayıda canları olmak ile birlikte bu canlar bitince oyun da bitmektedir.

Bir alanı korumak ile mükellef olabilmektedir. Kontrol edilen alanın veya nesnenin daha ileriye gidebilmesi açısından engelleri aşmak, bölümleri tamamlamak ve düşman saldırılarını önlemek zorundadır. Aksiyon oyunlarında bölümler aşıldıkça engeller çoğalmakta ve düşman sayısı artmaktadır. Bazı bölümler de yapılan işlemlere veya öldürülen düşmanlara ek can veya puan verilmektedir. Kahraman düşman saldırılarını önlemeye çalışırken canlarından olabilmekte ve hayatını kaybedebilmektedir. Bu şekilde oyun sona ermektedir.